Príbeh talentu „Akčná“

Ako dobre sa poznáme? Vieme o sebe všetkoRozumieme všetkým našim nápadom a krokom, ktoré robíme? Zamýšľali ste sa, prečo niektoré kroky robíte a kedy, zapínate vášho „autopilota“?

Ak poznáte vaše talenty, tak veľa veci začnete robiť automaticky a prirodzene. Viete, čo vám funguje, a čo vás privedie k danému výsledku najefektívnejšie?

Aj ja denne zažívam ten pocit, keď mi veci idú, pretože ich robím na základe poznania mojich unikátnych talentov, dnes už silných stránok, ktoré neustále používam.

Moja silná a úplne dominantná stránka je „AKČNÁ“ (anglicky Activator®)

Je to talent, ktorý ma nenechá sedieť v kúte, a to ani tam, kde nikoho nepoznám. Ženie ma neustále vpred a pomáha mi vytvárať si okolo seba veľkú komunitu ľudí.

talent Akčný - foto 2

Talent „Akčná“ je úžasný pomocník a tímový hráč nielen v rodine, v ktorej sa všetko dáva do pohybu a pulzuje naokolo energia. Tento talent veľa znamená aj pre firmy, v ktorých sa pracuje aj na rôznych projektoch a úlohách. Nie je to preto, že by „Akčný“ všetko rýchlo vyriešil, ale preto, že človek s týmto talentom zväčša pomôže rýchlejšie vypustiť projekt „do sveta“. Nečaká na jeho nekonečné úpravy a korekcie, ktoré keď sa nakoniec udejú, môže byť pre úspešnosť projektu už prineskoro. Napríklad preto, že niekto iný už niečo podobné pred vami zrealizoval a „akčnejšie“ ako vy pustil do sveta.

„Akčná“ v akcii

Priblížim vám talent „Akčná“ na jednej mojej situácií. V čase, keď som bola čerstvo rozvedená, pani „učiteľka“, musela som sa postarať nielen o mňa, ale aj o moju dcéru Dadu. Po zvážení všetkých faktov som zhodnotila, že potrebujem zmeniť prácu. Práca ma nielenže musí baviť, a učiteľstvo ma bavilo, ale musí mi zabezpečiť aj základné finančné pokrytie. Aby som mala finančné zázemie, neplánovala som ani navždy zostať u rodičov, ani si hľadať nového životného partnera. Áno, nasťahovala som sa k rodičom a bola to naozaj veľká pomoc. Ale bolo to iba prechodné riešenie. Riešila som náš spoločný život s Dadou z pohľadu budúcnosti. Práve v tejto neľahkej životnej etape bol pre mňa veľkým a unikátnym pomocníkom môj talent Akčná. Všetky situácie, ktoré predo mnou stáli som nielen  vyhodnotila, ale som aj išla do AKCIE a urobila ZMENY.

Nebrzdil ma strach – ten som nahradila mojou akčnosť energiou niečo robiť INAK. Pochopila som, že potrebujem prácu, ktorá mi prinesie nielen finančnú istotu, ale prácu, v ktorej môžem sama robiť rozhodnutia a podľa nich aj konať. A tak som sa pustila do podnikania. Nemala som žiadne skúsenosti a ani podporu partnera v prípade neúspechu. Mala som však moju akčnosť, veľkú VIERU v seba a v ďalšie moje talenty. Spolu s neoblomným POSTOJOM, že to zvládnem a USPEJEM.

„Akčná“ v podnikaní

Založila som s vtedajším spoločníkom firmu v obore krbár-kachliar. Hoci som v tom čase mala iba základne informácie o krboch, vždy ma lákala architektúra. Žiaľ, nedostala som „do vienka“ tento ľahko odhaliteľný talent kreslenia, a tak som sa tohto sna v detstve vzdala. Pri mojom novom podnikaní s krbmi som sa však vrátila k tejto mojej vášni, nie však formou, že som začala kresliť a trénovať, to nie. Ale tým, že som spoločne s našimi klientami hľadala ten „ich“ najkrajší a najlepší krb. Dnes, v čase rýchleho rozvoja technológii som sa spojila so šikovným architektom, ktorý predstavy a skice mojich klientov a mňa vedel zhmotniť unikátnou vizualizáciou, a ktorý s nami spolupracuje dodnes.

talent Akčný - foto 3

Akčnosť ma vystihuje aj v tom, že nemám rada presne stanovené „šablónové“ postupy. Moje postupy v podnikaní sú neštandardné s prihliadnutím

na požiadavky klienta a na jeho unikátnosť. Nielen jeho osobnosti, ale aj jeho prostredia. Myslím to tak, že pre každého klienta som vyberala a navrhovala ten jeho UNIKATNY krb. Nevedela som ponúkať a predávať krby, ktoré by boli ako „skladačka“. Chýbala mi tam jedinečnosť, teda INAKOSŤ, ktorú som mala možnosť s klientom vytvoriť najprv na papieri a následne preniesť do realizácie.

Dnes túto moju „vášeň“ rozvíja a krbom sa venuje moja dcéra Dada. Tým som získala jedinečnú možnosť vrátiť sa do úlohy učiteľa.

Moja „Akčnosť“ ma pritiahla k práci s talentmi.

Preto dnes keď čítate tento článok je na svete projekt Myslenie prvej ligy. Pre akčného človeka neplatí, že jedna práca je na celý život. Potrebujeme neustálu zmenu a pohyb vpred, ktorý je pre nás unikátnym palivom so zameraním sa na oblasti, ktoré sú našou vášňou so zmyslom života.

Namiesto záveru…

A preto sa nebojte odhaliť vašu vášeň, unikátnosť, jedinečnosť už dnes, a to bez ohľadu na váš vek, či prácu, ktorú dnes robíte.

Všetci s talentom alebo silnou stránkou „AKČNÝ“ vieme, že práve DNES je ten správny deň na zmenu, čo znamená ísť ihneď do AKCIE…:)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.