Adriana Poláková a kúzlo jej talentov

Dnes som pre vás pripravila rozhovor a Adrianou Polákovou, s ktorou sa poznáme už od detstva. Naši rodičia spoločne pracovali v Malinove na strednej odbornej škole záhradníckej. Okrem práce mali naši rodičia aj veľa spoločných záujmov a tak sme spolu trávili dosť času.

Adriana podporuje talenty a preto je našou AMBASADORKOU Myslenia prvej ligy.

Nielen že svoje svojetalenty pozná,  ale ich aj denno-denne prakticky využíva pri tom, čo robí. A teraz niečo pre vás na inšpiráciu od Adriani.

Kto je Adriana Poláková, ako by si sama seba opísala?

Žena, ktorá má energie na rozdávanie, stačí jeden dobrý nápad a ide si za svojím.

Čo ťa najviac v živote baví?

Plniť si sny, rada sa na niečo zameriam, aj keď je to najprv iba myšlienka, ale potom sa k nej začnem približovať a uskutočňovať tieto sny na realitu. To ma veľmi baví.

Robila si vždy iba to, čo ťa bavilo a dávalo ti zmysel?

Áno, alebo som sa aspoň o to snažila. Je to šťastie a nie je to samozrejmosť, ale snažila som sa vyhľadávať a robiť to ,čo ma baví. Napríklad aj predávanie kvetov, keď sa teraz spätne na to pozerám, ako sme aj my dve spolu na trhu ponúkali kytice, vtedy som to brala ako povinnosť, ale s odstupom času to vidím ako niečo, čo ma vlastne bavilo.

Čo je tvoje krédo, motto alebo životná filozofia?

Riadim sa dvomi: Všetko zlé je na niečo dobré. A potom, že všetko je tak ako má byť. V živote mi to tak vychádza.

Poznáš tvoje talenty podľa metodiky Gallup®. Aká bola tvoja reakcia, keď si spoznala výsledok?

V podvedomí som cítila niektoré svoje silné stránky, ako napríklad snaha učiť sa… vždy ma veci zaujímali, ale pravdu povediac, až keď sa táto moja schopnosť pomenovala, dostala pre mňa reálny význam. Teraz už viem a chápem, prečo nasávam vedomosti a nové veci ako špongia.

A veľmi mi to pomáha aj v mojej práci. Mne stačí raz vidieť a viem. Rozdiel vidím teraz, keď mám prevádzku, kde pečiem na objednávku. Mojim zamestnancom to ukážem raz a hotovo. Ale nevedia to na prvý krát… musím im to ukázať viac krát a to je pre mňa nové. Ako to ,že to nejde na prvý krát? Teraz už viem, že je to práve tou mojou vlastnosťou a tá im chýba.

Ako ti  najviac pomáhajú TALENTY v tom, čo robíš?

Ako som už spomínala, je to rýchle učenie. Hneď viem, ako majú veci vyzerať, mám svoju predstavu a tak to musí aj byť. Preto aj každá moja kniha a teraz aj prevádzka sú zhmotnené moje predstavy.

Ako vznikla tvoja prvá knižka a koľko si ich napísala dodnes?

Prvá kniha – to bol môj sen naučiť ľudí piecť. A podarilo sa… dodnes som vydala 6 kníh s receptami a som rada, že sú obľúbené. A veľa ľudí, s ktorými sa stretávam sa nimi inšpiruje.

Kde nachádzaš inšpiráciu a čas na písanie?

Všade okolo nás je toľko inšpirácií… len ich treba vedieť vnímať a využiť. No a toho času už veľa nie je, takže s písaním kníh je nateraz koniec.

Ako vnímaš dnešný online svet vzdelávania?

Nielen vzdelávanie, ale všetko, celý svet dnes funguje na online princípe. Stráca sa tým ľudské spojenie, také to skutočné. Na druhej strane ponúka neobmedzené množstvo vo výbere tém, na nete nájdeš úplne všetko.

Poznáme ťa ako moderátorku, ale si aj podnikateľka a rada pečieš. Ako tieto 3 oblasti spolu súvisia?

Neviem, či by som tu hľadala súvislosť. Skôr ide o to, že robím, čo ma baví. Moderovanie bol blesk z jasného neba… tam som nemala vysnívanú kariéru, ale prišla príležitosť a bolo. Pečenie a podnikanie s tým spojené prišlo postupne. Piekla som pre radosť, len tak, potom zrazu ma to začalo živiť a napokon prišla príležitosť otvoriť si prevádzku. Presne, ako sa vraví – šťastie praje pripraveným a netreba sa zľaknúť výzvy. Ak poznáš svoju silnú stránku vieš, že ťa nesklame a môžeš sa pustiť do čohokoľvek.

Ako si dobíjaš svoje baterky?

Mne stačí dva-tri dni nič nerobiť, poriadne sa vyspať a môžem robiť naplno ďalšie dva mesiace. A potom zas reset…

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

No dajme si napríklad sobotu… väčšina ľudí doma víkenduje. Ja idem ráno do výrobne, potom utekám do rádia kde soboty moderujem, po rádiu idem skontrolovať a zavrieť výrobňu a odtiaľ ešte moderovať žrebovanie relácie Tipos. A to je taká obyčajná bežná sobota. Pondelok je už o niečo pestrejší. Ráno odmoderujem Teleráno, potom máme zvyčajne poradu.

Po nej letím do skladu pobaliť a odniesť na poštu objednávky z môjho eshopu, kde predávam papieriky s obrázkami, na ktorých sa pečú pusinky a tie obrázky sa odtlačia na tie pusinky, potom opäť výrobňa cheesecakov, medzitým nákup a domácnosť a večer maily a odpovede na milióna otázok na FB „Adriana Poláková – pečieme s láskou“. Takže veselé dni.

Máš svoje denné rituály?

Pri mojej vyťaženosti ani nemám kedy absolvovať niečo také… ale RAZ!!!!

Aké talenty si si pri výchove tvojich dvoch detí u nich všimla?

No ja to ešte neviem presne pomenovať, myslím tie talenty, takže ich pošlem takisto na test, na akom som bola aj ja… aspoň budú vedieť, čo je ich silná stránka.

Baví ich tiež pečenie, majú ambíciu stať sa podnikateľmi alebo ich láka svet médií?

Momentálne sú vo veku hľadania sa… baví ich všetko a nič.

Všetkému, čomu sa dnes venuješ bolo vždy tvojim snom alebo je ešte niečo, o čom snívaš?

Úprimne? Snívam už len o tom, ako si sadnem ráno ku káve vo svojom vysnívanom domčeku v Provence.

Máš svoj vzor, ktorý ťa inšpiruje?

Inšpiruje ma množstvo úspešných ľudí, nie sú to konkrétne mená, je ich viac… ale úspech je základom toho, čo ma priťahuje.

Máš svoju obľúbenú knihu, ktorá ti utkvela v pamäti alebo ti pomohla v živote?

Je ich hneď niekoľko – Posledná prednáška, Shoe Dog, Alchymista

Adriana pozná svoje talenty, ktoré ju podporujú v tom, čo robí. Ktoré to sú, to sa dozviete v jej profile na našej webovej stránke..)

Ďakujem Adriane za rozhovor a prajem iba UNIKÁTNE dni..)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.