Čo mi priniesol rozvoj talentov?

Každý z nás chceme prežiť ten „najúžasnejší a najšťastnejší život“ každý deň s naplnením a autentickosťou. Ale ako na to?
Ako to dosiahnuť a žiť takýto život zvlášť dnes v tejto pandemickej dobe?
Ako nájsť radosť a zmysel v tom, čo sa okolo deje, ak na určité veci nemáme dosah?
Kde nájsť rovnováhu a istotu?

Ako nájsť radosť a zmysel v tom, čo sa okolo deje, ak na určité veci nemáme dosah?

Kde nájsť rovnováhu a istotu?

Dnes by som vás chcela inšpirovať príbehom môjho úžasného klienta Ľubomíra Šiveca, ktorý má aj v tejto dobe svoju istotu, autentickosť a balans postavené na svojej „odomknutej“ talentovej unikátnosti. Našiel ju nie len v práci, ale aj v každodennom osobnom živote.

Ľubomír Šivec - referencia

Pred odomknutím svojej talentovej unikátnosti mal prácu, ktorá ho na začiatku veľmi napĺňala. Rozbiehal ju s novým tímom, mal vášeň, chuť a nápady. Ale časom ho práca prestala napĺňať a Ľubo nevedel nájsť odpoveď na otázku PREČO? Ako „stratég“, hoci to ešte vtedy nemal pomenované, začal hľadať na túto otázku odpoveď a dostal odporučenie na talenty Gallup® a zároveň na Myslenie prvej ligy.

Test si urobil a dohodli sme sa, že chce nielen spoznať svoje talenty, ale chce ich aj premeniť na silne stránky, ktoré ho budú držať na ceste istoty a autentickosti, najmä v dnešnej dobe. Prešiel rok a Ľubo na svojich talentoch pracoval pravidelne, tvrdo a vytrvalo. Naše stretnutia prebiehajú online každé 2 týždne až dodnes.

Najprv sme spoločne spoznávali jeho talenty a pomenovávali ich. Vtedy sa Ľubovi začalo „vyjasnievať“ a postupne prichádzali odpovede na otázku „PREČO?“ Takto si uvedomil, prečo ho práca na začiatku s tímom bavila a bola plná vášne. Keď začínal prácu s tímom, vymýšľal cestu a smer, vtedy bol na vrchole a práca ho bavila. Keď už boli procesy v tíme nastavené, začala sa jeho radosť postupne vytrácať a práca sa zmenila na nezáujem a stagnáciu.

Prečo?

Pri práci na svojich talentoch Ľubo zistil, že za jeho stagnáciu boli zodpovedné „strategické talenty“, ktoré potrebujú stále nové výzvy a zadania. Ak sa niečo opakuje a stáva sa z toho rutinná práca, vtedy „strategické talenty“ strácajú slobodu, rozlet a práca ho postupne prestáva baviť.

V tomto kroku si Ľubo už presne vedel zadefinovať, akú prácu potrebuje robiť, aby mal stále svoju vášeň a práca mu dávala zmysel a istotu. Vedel už strategicky vyhodnotiť, ktoré projekty sú preňho „šité na mieru“ a ktoré projekty je potrebné opustiť.

Nakoľko je Ľubo silný aj v oblasti vzťahov, práca na talentoch mu pomohla správne začať triediť čas medzi rodinu, ľudí a seba. Naučil sa pracovať na tom, čo sám potrebuje pre seba, pre rodinu a potom aj pre ostatných.

Postupne sa naučil nahrádzať a dopĺňať svoje slabé stránky ľuďmi, ktorí majú dané talenty v prvej desiatke. V jeho projektoch je to potrebné a zároveň dobré pre všetkých.

Talenty a fow

Čo všetko ešte Ľubo objavil pri odomykaní jeho UNIKÁTNYCH talentov, to sa ho môžete sami opýtať už túto stredu 17.02.2021 o 19:00 v našej skupine Odomykáme silné stránky. Ak sa chcete s Ľubom stretnúť online a položiť mu akúkoľvek otázku, prihláste sa do našej skupiny teraz.

A na záver mám pre vás Ľubov odkaz:

„ … pravidelnou prácou na svojich slabinách vlastne silné stránky utlmíte a stanete sa tak „iba“ priemernými. Prácou na silných stránkach sa rozvíjate a napredujete. A tie viete správne uchopiť práve s testom a konzultáciami na princípe metodiky Gallup®…“

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.