Prečo vám to v práci, v živote a vo vzťahoch nefunguje…

AJ TY?

Aj ty chodíš do práce, ktorá ťa nebaví? Podnikáš, a je to čoraz  ťažšie a ťažšie? Od pondelka do piatka iba PREŽÍVAŠ a svoj život žiješ iba v sobotu a v nedeľu? Počúval si celý život, že nič nedokážeš? A vzťahy, tie sú na bode mrazu? Máš pocit, ako keby ti nikto nerozumel a rozprával si iným jazykom?

Veľmi dobre poznám tieto pocity. Zažívala som ich, keď som robila prácu, ktorá ma nebavila, nedávala mi zmysel a keď som musela robiť to, čo mi išlo najťažšie. Vtedy, keď som mala používať svoje slabiny a dosahovať UNIKÁTNY výsledok. Už len spojenie „slabiny – unikátny výsledok“ mi nedávalo zmysel.

Prezradím vám, ako som to zmenila a čo som spravila inak

Dnes, sa teším na každé ráno a neviem prácu večer ukončiť, lebo robím to, čo ma baví. Mám pocit, že sa stále iba bavím a užívam si to, čo mi celý deň práca prináša.

Necítim únavu a som plná energie.

Čas na hru

Moja zmena ale nenastala len tak. Najprv som si položila otázku: prečo chcem zmenu?

Čo chcem robiť inak? Čo by malo byť to, čo ma bude napĺňať, baviť a prinášať úžitok nie len mne, ale aj druhým ľudom? Čo mi pomôže a ako to zvládnem?

čas na hru alebo učenie?

Zobrala som pero a papier a rozdelila ho na dve polovice.

Na pravú stranu som si napísala, čo rada robím, čo mi ide veľmi ľahko, a pri čom získavam energiu a zabúdam na čas a svet okolo mňa.

Na ľavú stranu som si napísala pravý opak: čo ma nudí, čo ma otravuje, čo mi berie energiu a čo odsúvam preto, že to nechcem ROBIŤ.

V tom čase som nepoznala Gallup® a jeho unikátny test talentov, ktorý na všetky tieto otázky odpovedá presne a hlavne veľmi rýchlo. Preto som volila túto cestu.

Pri písaní o tom, čo ma baví a čo nie som zistila, že mám rada, keď sa niečo deje. Keď sú veci v pohybe. Keď sa môžem veľa naučiť a použiť to v praxi. Keď som s novými ľuďmi, ktorých spoznávam a zdieľam s nimi to, čo ma baví a čo nás robí šťastných.

Čas na zmenu

Keď som to po niekoľkých týždňoch dokončila a prečítala si moje postrehy, ROZHODLA som sa, že urobím ZMENU. Pustím sa do podnikania, v ktorom všetky moje dnes už poznané silné stránky, budem aplikovať a prakticky používať KAŽDÝ DEŇ.

Podnikanie a silné stránky?

Vrhla som sa do oblasti KRBOV. Mojim hlavným palivom bol „aktivátor“, ktorý vedel osloviť správnych klientov, ktorí riešili v dome alebo v byte krb.

Iste viete, že sa dnes všetko veľmi rýchlo mení. Tak je to aj v mojom podnikaní. Neustále sa menili materiály a technológie stavieb krbov, predpisy a spôsoby. Vtedy som naplno zapájala a rozvíjala silnú stránku ZVEDAVÁ (Input®). Denne som získavala veľa informácii využívaním mojej ďalšej silnej stránky „Rada sa učí“ (Learner®), ktoré som priebežne spracovávala a použila v praxi.

Pri kontakte s klientmi som neustále vybrusovala talenty „Komunikatívna“ a „Spoločenský“.

Pozorne som počúvala a zapájala zručnosti pri kontakte s ľuďmi, a to nielen s klientami, ale aj s dodávateľmi, priateľmi a samozrejme s rodinou.

Autenticky a hlavne s ľahkosťou sa všetko realizovalo a dialo. Ak aj vznikol problém, jeho riešenie nebolo stresujúce, skôr naopak. Bola to výzva, ako zapojím svoje silné stránky jednoducho, a k spokojnosti oboch strán.

Základný stavebný kameň?

Keď som začala spolupracovať s Janom Műhlfeitom, ktorý ma priviedol ku Gallup® a jeho metodike, ktorá mi exaktne zadefinovala a pomenovala všetko to, na čo som sa v živote spoliehala. A to na moje silné stránky, ktoré boli mojim stavebným kameňom pre všetko, čo som sa v živote rozhodla. Preto som pridala ďalšie podnikanie v oblasti talentov a silných stránok a verila som si.

Prieskum a test.

Na základe prieskumov po celom svete vo všetkých oblastiach ľudskej činnosti a 50 ročného výskumu talentov Gallup®, vytvoril unikátny test talentov a silných stránok, ktoré denne zapájam a ktoré môžete spoznať aj VY.

AJ TY, to dokážeš

s poznaním talentov vždy zvíťazíš

Ak chcete byť neustále plný energie, prežiť každý deň, aj ten pracovný s úsmevom a radosťou. Ak chcete byť v harmónii, rovnováhe s prácou a rodinou. Robiť to čo vám dáva zmysel. Cítiť sa stále ako ryba vo vode a maximálne eliminovať stres, tak spoznajte a začnite svoj život stavať na TALENTOCH a silných stránkach, ktoré sú vašim unikátnym kompasom vo vašom živote.

Spoznajte a začnite používať ten Váš, UNIKÁTNY kompas.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.