ján lašák

hosť Myslenie prvej ligy klubu

S hokejom začínal v HKm Zvolen. V extralige debutoval v sezóne 1998/99, keď odohral 8 zápasov. V nasledujúcom ročníku odišiel do Severnej Ameriky. V roku 1999 ho draftoval klub Nashville Predators v 2. kole ako 65. v poradí.

V sezóne 2001/02 sa stal prvým slovenským brankárom v NHL. Za dva roky však odohral len 6 zápasov, pričom ani raz nedosiahol víťazstvo. Väčšinou chytal vo farmárskom mužstve Milwaukee Admirals, preto sa rozhodol pre návrat do Európy. V ročníku 2003/04 hral za SKA Petrohrad v ruskej hokejovej superlige. Od sezóny 2004/05 pôsobil v českej hokejovej extralige v mužstve HC Pardubice, v prvom roku pôsobenia (počas lockoutu v NHL) pomohol vybojovať majstrovský titul, pričom v play-off mal najlepšiu percentuálnu úspešnosť spomedzi brankárov a získal ocenenie Zlatá helma.

Po avizovanom návrate Dominika Haška pred sezónou 2009/10 odišiel na hosťovanie do slovenského klubu HC Košice, v decembri ho angažoval klub KHL Atlant Mytišči, ktorému sa zranil brankár Martin Gerber, pôvodne malo ísť o hosťovanie do konca januára 2010. Po sérii kvalitných výkonov s ním vedenie predĺžilo zmluvu do konca sezóny. V nasledujúcom ročníku chytal za Jokerit Helsinki, v sezóne 2011/12 hral opäť v KHL za Amur Chabarovsk, v priebehu nasledujúcej prestúpil do Spartaku Moskva.

V ročníku 2013/14 začal chytať za klub slovenskej extraligy Dukla Trenčín, pričom sa s vedením dohodol, že nebude poberať žiaden plat. V priebehu sezóny prestúpil do českého extraligového klubu Bílí Tygři Liberec a v sezóne 2015/16 s ním získal majstrovský titul.

Dnes už profesionálnu kariéru hráča vymenil za trénerstvo a venovanie sa deťom. Rozvoju ich športových talentov už od malička.

Otvára svoju novú kapitolu života v novej roli.

V čom je Ján Lašák UNIKÁTNY, tak to o ňom prezradia jeho silné stránky:

  1. Maximalizujúci (anglicky Maximizer)
  2. Strategický (Strategic)
  3. Akčný (Activator)
  4. Vizionársky (Futuristic)
  5. Vymýšľajúci (Ideation)

Ako vníma Ján Lašák talenty a silné stránky a prečo by sme ich mali poznať, rozvíjať a používať každý deň? To vám povie onedlho sám v krátkom videu.

Sledujte našu stránku MPL klub, kde sa dozviete viac o talentoch a silných stránkach, ako ich Ján Lašák rozvíja a používa vo svojom denno-dennom živote.

Dozviete sa aj to, kedy a kde môžete Jána Lašáka stretnúť prostredníctvom MPL klubu.

Ak by ste mu chceli položiť otázku, píšte mu email.

Ján Lašák

Pridajte sa ešte dnes do klubu Myslenie prvej ligy

Kontakt

Občianske združenie Myslenie prvej ligy, IČO 42354137

Priehradná 34D, 821 07 Bratislava

+421 948 447 430

info@myslenieprvejligy.sk

Odkazy


Často kladené otázky

 

Prihlásenie do klubu

 

Pre média

 

Pre Partnerov

Galéria

Share This