Vyberte stranu

VAŠA VSTUPENKA DO PRVEJ LIGY

Už čoskoro otvárame ...

PrEčO tradičnÝ systém vzdelávania 
absolutne zlyháva

V súčasnosti je takmer celosvetovo zaužívaný systém vzdelávania (a nielen detí) a osobnostného rozvoja, ktorý je založený na odstraňovaní zistených slabín a nedostatkov. Je však tento systém naozaj správny?

Uvažujme spoločne: pokiaľ sa budete dostatočne usilovať odstraňovať svoje slabiny, môžete sa v týchto oblastiach stať mierne podpriemerný, alebo „až“ priemerný. Keď však rovnakú energiu zainvestujete do rozvoja vašich talentov, t.j. do toho, čo vám prirodzene ide, čo vás baví a v čom ste výnimočný, môžete sa v danej oblasti časom stať skutočným expertom, ktorého začnú ľudia vyhľadávať.

Na základe prieskumu NASA zistila, že ak deti vo veku 6 rokov

dosahujú 98% kreativitu, v 10 rokoch je to 30%,

v 15 rokoch 12% a v 31 rokoch už iba 2%.

Gallup vo svojich celosvetových výskumoch uvádza, že v súčasnosti približne 84% pracovne aktívnych ľudí si myslí, že nevyužíva svoje talenty a silné stránky v práci každý deň. V prenesenom zmysle slova tak môžeme povedať, že ľudstvo funguje iba na 17% svojho potencionálneho výkonu.

Je to smutné, pretože ľudia nielenže sami seba nepoznajú, ale často krát ani nevedia, prečo sú na tomto svete. Chýba im pomyslené dosiahnutie vrcholu Maslowovej pyramídy, ktorý sa nazýva sebarealizácia. Je to zdravie, šťastie, radosť, úspech a celkový zmysel života. Až 6 miliárd ľudí tak ani nevie, že prichádza o väčšinu výhod a životných potešení (kedy ste vo „flow“). Toto všetko sa začína a deje (aj) na základe toho, že ľudia nepoznajú a nerozvíjajú svoje silné stránky.

Jim Clifton (CEO Gallup) si myslí, že toto percento je ešte nižšie, pretože na základe ďalších prieskumov Gallup zistil, že o prácu sa celkovo uchádza asi 3 miliardy ľudí. V súčasnosti však pracuje iba 1,2 miliardy. Z nich približne 16% si myslí, že pri práci využívajú svoje talenty a silné stránky, čo je približne 192 miliónov ľudí. Z celkovej populácie ľudstva, ktorá sa uchádza o prácu, je to menej ako 6,5%. Myslíte si, že je to dostatočný počet? Nie, nie je.

Poďme spolu urobiť niečo výnimočné a začnime žiť život s Myslením prvej ligy.

príbeh adely vinczeovej

Adelu Banášovú (Adel) som osobne spoznala pri spolupráci s Janom Mühlfeitom, kedy som ju kontaktovala a oslovila ohľadne ich prepojenia. Téma talentov, silných stránok a osobnosť Jana Mühlfeita Adel zaujali a preto Jan vystúpil ako hosť v jej relácii „Trochu Inak“, ktorú Adel nielen moderuje, ale aj tematický a obsahovo pripravuje.

 Pred samotným vystúpením Jana Mühlfeita v relácii „Trochu Inak“ Adel v žiadnom prípade nechcela vedieť žiadne informácie vopred. Čo všetko Jan robí, ako odomyká talenty a všetko, čo s tým súvisí. Nedohodla si s Janom vopred ani otázky, a tak na javisku bolo všetko autentické a jedinečné. Ich vystúpenie bolo, mimochodom fantastické.

Po relácii som dohodla ďalšie stretnutie s Janom Mühlfeitom, na ktorom Adel na základe testu Gallup zistila, čo sa skrýva za jej unikátnosťou. Dozvedela sa aj to, ako pomenovať vrodené talenty a ako ich rozvíjať každý deň.

Adel a jej prvá silná stránka ADAPTIBILY (Prispôsobivá), je základom úspechu v práci, ktorú robí s ľahkosťou, vášňou a srdcom, a čo je dôvodom, prečo ju všetci obdivujeme a tešíme sa na každé jej vystúpenie. Či už ako moderátorky alebo rečníčky.

Adel je hosťom nášho Myslenie prvej ligy klubu (MPL klub). V blogu MPL klubu sa získate veľa inšpirácie (aj od Adely). Už za pár dní sa tiež dozviete, čo znamenajú jej jednotlivé silné stránky a kedy sa s ňou môžete stretnúť online práve v MPL klube. 

  

3 kroky, ako odomknúť váš plný potenciál

1. identifikujte svoje talenty a silné stránky

Každý človek má unikátnu kombináciu talentov a silných stránok. Potrebuje ich však spoznať, pomenovať a uchopiť tak, aby ich začal používať každý deň.

2. vytvorte si akčný plán rozvoja silných stránok

Akčným plánom začnete svoje talenty premieňať na silné stránky. Môžete sa tak stať úspešnejší, šťastnejší a zdravší. S ľahkosťou tak naplníte zmysel vášho života.

3. Začnete realizovať svoj plán

S realizáciou plánu Vám pomôžeme v MPL klube. Budeme Vás podporovať s našimi hosťami, koučami a mentormi prostredníctvom webinárov, workshopov a celou našou komunitou.

v klube myslenie prvej ligy všetky tieto 3 kroky prejdeme spoločne

Už čoskoro otvoríme klub Myslenia prvej ligy. Buďte pri tom ako prvý…

kdo vás povedie v klube

adela vinczeová

hosť

Vie unikátne reagovať. PREČO? Jej talent „Prispôsobivá“ (Adaptibility) je základným kameňom jej úspechu

Maroš kramár

hosť

Charizma, sympatia, príjemný hlas a pokoj reprezentuje talent „Vytvára harmóniu“ (Harmony)

Zuzana haasová

hosť

Radosť, láska, priateľstvo a neustály úsmev je Zuzaninou vizitkou, ktorej základom je jej talent „Pozitívna“ (Positivity)

Pavel Hrdlička

hosť

Neustála vášeň skúšať a učiť sa nové veci, túžba vymýšľať a napĺňať tie nejdovážnější vízie, to je Pavlova najsilnejší stránka Vizionár“ (Futuristic)

lýdia eckhardt

hosť

Unikátna pohoda, istota a kľud prťahuje ľudí k pani Lýdii prirodzene, pretože jej talent
„Empatická“ (Empathy) je pre nich magnetom

adriAna poláková

hosť

Moderovanie, podnikanie a pečenie s vášňou – toto všetko Adriana bravúrne zvláda s talentom „Produktívna“ (Achiever)

dáša černá gejdošová

autor projektu

oliver černý

autor projektu

dáša klasová

kouč

adriana košovská

kouč

Lenka madudová

mentor

katka medvecová plichtová

kouč

Marie Pavelka

certifikovaný kouč Gallup

jana švarná

kouč

miroslav zaťko

kouč

Čo získam v klube

Vytvoríme spoločnú komunitu ľudí, ktorí chcú nielenže spoznať svoje talenty a silné stránky, ale aj jedinečnosť, vlastnú unikátnosť a zmysel života. Po odhalení talentov spoločne zrealizujeme praktické kroky, ktoré zvýraznia vašu unikátnosť. Aby Vás talenty a silné stránky podporovali vo všetkom, čo robíte, doplníme ich o 9 dôležitých krokov. V komunite Vás podporia unikátni hostia, kouči a mentori. Podelia sa s Vami o svoje praktické skúsenosti s talentami, ktoré ich doviedli k úspešnému a zmysluplnému životu. 

 • prečo je dôležité myslenie prvej ligy
 • ako spracovať a odbúrať svoj strach
 • ako (znovu) odhaliť svoju intuíciu
 • ako byť každý deň sám sebou – autentický a charizmatický
 • ako spoznať svoj zmysel života
 • ako vidieť všetky príležitosti okolo seba a ako ich vedieť uchopiť
 • ako mať viac času pre seba
 • ako nájsť rovnováhu medzi prácou a rodinou
 • ako nájsť prácu snov a podnikanie snov
 • ako mať unikátne vzťahy v rodine, v práci a vo svojom tíme
 • ako na úspech v 21. storočí
 • ako nájsť správne riešenia na situácie, ktoré vás postretnú

4 interaktívne workshopy každý mesiac

Spoločne sa budeme stretávať vždy online každý utorok v čase od 20 – 21h na webinároch z pohodlia vášho domova. Na webinároch budeme pracovať a rozvíjať talenty na princípe metodiky GALLUP, ktorá vychádza z 50 ročného celosvetového pôsobenia v oblasti talentov a silných stránok. 

Webinármi Vás prevedú hostia, koučovia a mentori.

Na záver mesiaca spoločne zažijeme praktický online workshop, v ktorom si precvičíme všetko, čo sme sa naučili.

MPL klub – to je komunita, v ktorej budete môcť aj medzi sebou zdieľať svoje pokroky a úspechy a nadväzovať nové priateľstvá.

exkluzívne tréningové podklady

Pre jednotlivé workshopy sme pre Vás pripravili pracovné zošity, ktoré Vás krok za krokom prevedú úlohami, ktoré budeme spoločne vypracovávať. Tieto pracovné zošity majú obvykle niekoľko strán, ktoré si pred každým workshopom odporúčame prečítať.

nadšená komunita

Praktické nástroje

Je čas urobiť zmenu

Už čoskoro otvoríme klub Myslenia prvej ligy.
Buďte pri tom ako prvý…

Kontakt

Občianske združenie Podpora podnikania

Priehradná 34D, 821 07 Bratislava

+421 948 447 430

info@myslenieprvejligy.sk

Odkazy


Často kladené otázky

Prihlásenie do klubu

Pre média

Pre Partnerov

Galéria